úterý 26. července 2011

Vodafone 858 Smart - další úžasně levný mobil s androidem
Vodafone představil další skutečně velmi zajímavý mobil s androidem, který bude prodávat na našem trhu. skutečně úžasného na tomto telefonu je velmi mnoho, jedna z těch nejvýraznějších kvalit tohoto telefonu je však jeho cena, která je vzhledem k vybavení tohoto telefonu až neuvěřitelná.
Stejně jako u předchozích telfonů s androidem od Vodafone, i tento telefon samozřejmě ve skutečnosti nevyrábí movilní operátor Vodafone, ale někdo úplně jiný. Výrobcem Vodafone 858 Smart je ve skutečnosti Huawei. Je nutné si uvědomit, že se jedná o skutečně extrémně levný model, proto má samozřejmě řadu nedostatků. I tak se ale rozhodně vyplatí, protože za takovou cenu prostě nic tak dobře vybaveného nemůžete ani náhodou sehnat. To je něco, co si musí každý uživatel uvědomit. Jenom si vzpomeňte o kolik horší mobilní telefony se ještě před několika lety prodávaly za částky kolem 10 000 Kč. Dnes seženete takhle našlapaný telefon s androidem za neuvěřitelných 2600 Kč!

Začněme od mozku telefonu, kterým je samozřejmě jeho procesor, twedy jednotka CPU. Ten je taktován na 528 Mhz, grafiku obstarává Adreno 200. to naprosto stačí pro svižný chod telefonu, no nemůžete očekávat, že se na telefonu bude moci dvat na filmu v nějakém vyšším rozlišení, nebo dokonce hrát nějaké velmi náročné 3d. Pokud něco takového chcete, pak skutečně budete muset z kapsy vytáhnout víc než pouhých 2600 Kč.

Velmi důležitou součastí každého telefonu je samozřejmě display. Ten samozřejmě u modely s tak nízkou cenou nemůžete čekat nijak úžasný, přesto je nutné říct, že rozhodně nezklame. Navíc je použit snad poprvé u tak levného dotykáče display kapacitní, zatímco až doposud se používaly displaye rezistivní. Takové displaye se mnohem hůře ovládají, proto je použití kapacitního displaye v této cenové třídě velká událost a velmi příjemné překvapení. hurá hurá, z toho mám opravdu radost.

Protože jsme na webu o přístrojích z androidem, pak je samozřejmě nutné se zmínit i o tom, jakou vlastně verzi androidu v tomto přístroji nalezneme. Jedná se o adroid verze 2.2. Pok se o android zajímáte, pak jistě velmi dobře víte, že už existují novější verze a i existují telefony s androidem, které novější verz v sobě mají. Je však velmi dobré si uvědomit, že tento telefon ani vyšší verzi nepotřebuje, všechno co telefon je schopný zvládnout tato verze zvládne také.

Kapacita baterie je v tomto mobilu 1200mAh, což bohatě stačí na několik dní provozu, nedá se totiž předpokládat, že bude tento telefon nějak extrémně zatěžován.
z dalšího vybevaní, které v tomto telefonu najdete je jistě velmi důležité zmínit datové přenosy, bluetooth, wifi a dokonce GPS. Je tedy možné použít telefon i jako navigaci, protže google mpas nedávno spustili také funkci navigace.

Co je na tomto telefonu velmi špatné a co je také jediný důvod proč bych so ho nekoupil je fotoaparát. Ten má pouze 2MPix a navíc nemá automatické zaostřování. fotky z tohot telefonu prot vypdají poměrně dost špatně. To je velká škoda, jinak by to byl skutečně velmi dobrý telefon.

Na závěr už jenom dodejme, že pokud pro Vás foťák není důležitý a chcte mobil s androidem nabitý zajímavými finkcemi za extrémně nízkou cenu, pak jistě stojí za to tento telefon koupit, navíc dostanete k telefonu i 2 giga kartu, což jistě není moc, ale hodí se to.

Žádné komentáře:

Okomentovat